GOOGLE E-TİCARET REKLAMLARI
26 Nis

GOOGLE E-TİCARET REKLAMLARI

Bir Google Adwords reklam vereniyseniz veya en azından Google arama motorunu kullanan bir internet kullanıcısıysanız yakın bir dönemde Google tarafından sağ kolondaki ücretli reklamların artık yayınlanmadığını fark etmişsinizdir. Google reklam yayını politikasında almış olduğu radikal bir karar ile Adwords reklamlarının sağ kolonda artık görüntülenmemesine karar verdi. Buna sebep olan en önemli birinci faktör, normalde bilgisayarda sağ kolonda görüntülenen reklamların mobil tarayıcılarda görünmemesi ve reklam verenlerin buna tepki vermesiydi.

Bu değişiklik beraberinde yeni bir uygulamaya yer açmış oldu. Google artık metin reklamları sağ kolonda yayınlamıyor ve e-ticaret sitelerine ait reklamları ise Alışveriş Sonuçları adı altında görüntülemeye başladı. Aşağıda ki örnekte yer aldığı gibi kullanıcı bisiklet yazdığında eğer bir alışveriş sonucu mevcutsa sayfanın en üstünde görüntüleniyor;

4321

Peki sizde Google alışveriş sonuçlarında yer almak ister misiniz? Ürün ve hizmetlerinizi resimli, açıklamalı ve fiyatlı olarak arama sonuçlarında görüntülenmesini, tüketicinin alışveriş sürecini sizin işletmenize karar vererek kısaltmasını ister misiniz? Bunun için bir e-ticaret sitesine veya e-ticaret alt yapısı entegre edilmiş siteye ihtiyacınız var. Ayrıca bu alanda ki sonuçlarda yer alabilmek için bir Google Adwords reklam vereni olmanız gerekli.

Motive Ajans olarak sizlere memnuniyetle şu hizmetleri sunabiliriz;

  • Mevcut e-ticaret siteniz var ama Adwords reklam vereni değilseniz, size bu konuda danışmanlık yapabilir, Google Marketing Reklamlarına sitenizi entegre edebiliriz.
  • Mevcut bir siteniz yoksa, e-ticaret sitenizi kurabilir, şirket sitenize e-ticaret alt yapısını entegre edebilir,  Adwords reklam vereni değilseniz danışmanlığınızı yapabilir, Alışveriş sonucu reklamlarınız yayınlanana kadar tüm süreçte yardımcı olabiliriz.

Biz Google Arama Motorunu yakinen takip eden, bu konuda eğitimler alan uzman bir ekibiz. Şimdi bize aklınıza takılan sorularınızı sormaktan lütfen çekinmeyiniz, size memnuniyetle yardımcı olabiliriz. Mesai saatleri içinde danışma hattı 0216 606 28 38