31 Mar

Google Adwords Reklam Yönetimi

Genel olarak her işletme, rakiplerine göre marka değerinin ve ürün satışlarının daha önde olmasını ister. Bu ticaretin bir kuralıdır. Karlılığı arttırmak ve bilinir olmanın yolu reklamdan geçmektedir. Günümüzde oldukça popüler olan internet reklamları, firmalara adil bir rekabet şansı tanımaktadır. Buna bir holding ile küçük bir kobinin aynı platform üzerinde ürün ve hizmetlerini aynı reklam alt yapısı ile tanıtmasını bir örnek olarak verebiliriz. Birbirinden sermaye ve büyüklük açısından çok farklı olan bu iki işletme, reklam plarformu olarak örneğin t.v reklamlarında yan yana gelemezken, internet reklamlarında yan yana veya alt alta görüntülenebilmektedir… Peki internete reklam verirken nelere dikkat etmek gerekir; Öncelikle Google Adwords internet reklamları konusunda yönetim bilgi ve deneyiminiz yok ise, işi bilen bir kişi ile çalışmak sanılanın aksine size art bir maliyet getirmeyecek, aksine gereksiz reklam maliyetlerinizi önleyecek, ulaşmak istediğiniz hedefe daha kısa sürede ulaşmanızı veya istediğiniz noktada daha uzun vadede kalıcı olmanızı sağlayacaktır.

Reklam Bütçesi oluşturmadan önce, sektörünüzle özel bir analiz çalışması yapılması gereklidir. Bu çalışma sonucunda başlangıç reklam bütçeniz belirlenir, daha sonra sektörünüze özel anahtar kelimeler belirlenir. Optimizasyon çalışması yapılır. Bölge ve zaman ayarlamaları yapılır. Tıklama maliyet ayarlamaları yapılır. Metin ve Görüntülü Reklam ayarlarınız yapılır. Web sitenizin kalite puanı sorgulanır. Web sitenizin açılış hızı vb. gibi kriterler göz önünde tutularak Google Reklam Politikalarına uyumluluk sağlanır. Kampanyanıza bağlı reklam metinleri hazırlanır ve reklamını Yayınlanır. Reklam yöneticisini firmanızda masası olan bir bilişim personeliniz olarak değerlendirebilirsiniz. Çünkü o firmanızın menfaati için elinde ki reklam bütçesini internet medyasında en iyi şekilde kullanmak üzere, sürekli çalışmalar düzenleyen bir uzmandır.

Sizin ödemelerinize müdahale edemez, sizin ödeme bilgilerinizi göremez, Adwords hesabınızda sadece reklam yönetim yetkisi olacaktır. Ayrıca ana yönetici olarak siz istediğiniz zaman hesaba bağlanıp, geçmiş veya güncel durumlarını görebilirsiniz. Ayrıca reklam yönetim uzmanı size belirli aralıklar ile tavsiyelerde bulunacak, reklamlarınızın durumu ve bütçe raporlaması yapacaktır.

Kontrolsüz yönetilen bir Adwords hesabına gereksiz bölgelerden, alakasız zamanlardan ziyaretçiler ulaşılır. Bu gereksiz tıklama maliyetleri demektir. Hedef kitlenize ulaşmak amaçlı yapacağınız internej reklamı 1-2 ay sonra bütçe yetersizliği nedeniyle kısıtlamaya ve dolayısı ile başarısızlığı uğrayabilir. Konusunda uzman, referansı olan Adwords hesap yönetimi ekibimizden şimdi destek alın. Hesabınızı biz yönetelim, siz işinize daha fazla vakit ayırın, doğru strateji ve optimizasyon ile internet reklamlarında başarıya daha kısa zamanda ve daha az reklam harcaması ile ulaşın.