20 Şub

Lorem İpsum Nedir

Biz web tasarımcılar, bir web siteyi tasarlarken belki de en çok metin konusunda sıkıntı yaşarız. Bunun nedeni web site tasarımının müşterinin hizmet sunduğu sektörüne veya hayatına dair bilgi gerektirmesidir. Yani örneğin bir diş kliniği için web site tasarımı yaptığımızı düşünelim; web site teması kodlandı, modüller kodlandı ve kuruldu sitenin alt yapısı tamam. Ancak sayfalar boş kaldı… Burada klinik ile ilgili, diş sağlığı ile ilgili yazılar olması lazım… İşte bu noktada imdadımıza Lorem İpsum adını verdiğimiz geçici metinler yetişmektedir. Böylelikle web site yayına girene kadar, sayfalar boş kalmamış olur ve web site tasarımını yaptıran müşterimiz karşısında sayfaları bom boş bir çalışma görmez.

İşte Lorem ipsum örnekleri;

Sıla lambadaki hesap makinesi göze çarpan umut mutlu oldular otobüs ona doğru duyulmamış adresini. Cesurca yaptı koştum sarmal açılmadan dolayı uzattı sarmal açılmadan dolayı. Masaya doğru un değirmeni gülüyorum cesurca yaptı layıkıyla. Hesap makinesi layıkıyla sinema çakıl ötekinden dolayı umut çünkü sıla hesap makinesi adanaya. Anlamsız ve umut batarya kutusu layıkıyla uzattı eve doğru duyulmamış umut ama duyulmamış domates şafak cesurca yaptı. Gördüm de ona doğru uzattı ve.

Sinema yazın layıkıyla gidecekmiş ona doğru gülüyorum ona doğru gidecekmiş ötekinden dolayı anlamsız. Koşuyorlar türemiş sıfat düşünüyor mutlu oldular adanaya biber çakıl koşuyorlar un değirmeni bilgisayarı ona doğru türemiş sıfat ama uzattı. Biber değerli olduğu için bilgisayarı layıkıyla teldeki çakıl eve doğru çobanın cezbelendi adresini sinema adresini. Lakin dergi sıla gidecekmiş sıla anlamsız ötekinden dolayı ışık dağılımı cezbelendi hesap makinesi mıknatıslı okuma sayfası filmini mi kapının kulu sinema. Göze çarpan bundan dolayı bilgiyasayarı orta camisi gazete. Masaya doğru dergi teldeki tv batarya kutusu beğendim.