29 May

Facebook’tan Firma Sitesi Olur Mu?

Facebook hayatımıza girdiğinden beri, birçok kişi internetle haşır neşir oldu. Facebook kuruluş amacı olan kampüs içi haberleşmeden saparak, Microsoft kurumsal çatısı altında tüm dünyada bilinen bir site ve faliyetlerine şirket olarak devam etmektedir. İnterneti hayatından hiç kullanmamış kişiler bile facebook nedeniyle evlerine, işyerlerine bilgisayar ve internet bağlantısı aldı. Facebook internetin yaygınlaşmasına büyük katkı sağlamış oldu. Bazı firmalar web sitesi yerine Facebook’ta sayfa açarak firmasını Facebook üzerinden tanıtmayı seçti. Facebook üzerinden indirim ve kampanyalarına verilen tepkiyi anlık olarak ölçebiliyorlar, ancak unutulan çok önemli bir şey var ki oda Facebook’un sağlamış olduğu sayfa hizmetinin “ücretsiz olduğudur. Bilindiği üzere İnternet dünyasının en büyük firmaları Google ve Yahoo bile bir dönem sonra, ücretsiz sunmuş olduğu birçok hizmetini sona erdirmiştir.

Müşteriler artık  hotmail, gmail vb. ücretsiz mail adresleri kullanan, web sitesi olmadan sadece facebook gibi sitelerde sayfa açan firma ve şirketlere pek güvenmemektedir. Bunun temelinde ücretsiz hizmetler ile haberleşme / iletişim kuran firmanın kalıcı ve istikrarlı olmadığı düşüncesi yatmaktadır. Bu nedenle Firmalara tavsiyemiz kendi kontrollerinde olan bir web site sahibi olmaları, kendi site adreslerini içeren mail hesaplarıyla  müşterileri ile haberleşmeleridir.

Sizce hangisi e-mail adresi daha çok güven veriyor?

ali_kaya32@hotmail.com

alikaya@bizimticaret.com

Sizce hangi web adresi daha çok güven veriyor?

www.facebook.com/page0987876/bizimticaret/

www.bizimticaret.com

Firmalar isterse Facebook, Twitter gibi sosyal sitelerde bulunan sayfa adreslerine sitelerinde link verebilirler. Böylelikle Firmalar Facebook üzerinde bulunan sayfalarının şikayet edilme, hizmetin sona ermesi veya hack saldırısı sonrası hesabın ele geçirilme gibi risk durumlarında müşterilerine web siteleri üzerinden hizmet sunmaya devam ederler. Motive Ajans olarak her firmanın bir web sitesi olması adına,  kaliteli hizmet ve uygun fiyatla web sitenizi kurmaya ve geliştirmeye talibiz…